Staff Details

STAFF DETAILS

TEACHING STAFF
NON- TEACHING STAFF
Particular
Total
Particular
Total
PRINCIPAL
01
ACCOUNTANT
01
VICE PRINCIPAL
01
L.D.C.
01
POST GRADUATE TEACHER
07
LABORATORY ASSISTANT
01
ADMN. CO-ORDINATOR
01
OFFICE ASSISTANT
01
TRAINED GRADUATE TEACHERS
09
PEON
01
PRIMARY TEACHERS
15
GARDENER
01
COMPUTER INSTRUCTOR
01
AAYA
02
ART TEACHER
01
CAMPUS BOY
03
P. E. TEACHER
01
MUSIC TEACHER
01
KG TEACHER
05
LIBRARIAN
01
TOTAL
42
12
TOTAL STAFF: 54

Name of the Teaching Staff

Name

Designation

Qualification

 

P.V. Ramesan

Principal

MA (History), BEd

Suvan Sett

Administrative Coordinator

MBA

Arundoy Roy Choudhury

Vice Principal

MSc. (Mathematics), BEd

K.K. Shukla

PGT (Hindi)

MA (Hindi, Political science), BEd

Santanu Nandi Purkayastha

PGT (Biology)

MSc (Botany), BEd

A Moniton Singha

PGT (Physics)

MSc (Physics), BEd

Rekhamoni Gogoi

PGT (Economics)

MA (Economics), BEd

Pompi Das

PGT (History)

MA(History), BEd

Dipankar Debnath

PGT (Geography)

MA (Geography), SLET, NET, BEd

Supriya Deb

PGT (Chemistry)

MSc (Chemistry), B. Ed

Tarini Sharma

TGT (Social Sc.)

MA, BEd

Raj Kumar Tiwari

TGT (Science)

MSc (Chemistry), BEd

Santosh Kumar Dubey

TGT (Sanskrit)

MA (Sanskrit), BEd

Lamoo Singh Warkade

TGT (Hindi)

MA (Hindi), BEd

Bipul Chandra Bhagawati

Librarian

BLiSc

Atul Ch Roy

TGT (English)

MA (English), BEd

Madan Mohan Singh

TGT (Mathematics)

MSc (Mathematics), BEd

Satyajit Duwarah

TGT (Science)

MSc, BEd, MPhil

Vijay Upadhyay

TGT (Hindi)

M.A (Hindi), B.Ed

Aswini  Koiri

PRT

MA (Hindi), BEd

Mrinali Borthakur

Music Teacher

MMuse

Bijoy Sarma

Art Teacher

BA, Diploma in Painting.

Mamoni Devi

PRT

MA (Sociology), BEd

Yogesh Kumar Agnihotri

PRT

BA, BEd, Dip. in Food Techno.

Suma Das

PRT

BA, BMuse

Pawan Pegu

PET

MPEd

Kamal Sutradhar

TGT (English)

MA (English), BEd

Pannalal Datta

Computer Teacher

MSc. C.S

Sonali Dey

AT(Trainee)

MSc. C.S

Pallabita Bharali

AT (Trainee) 

MA (English)

Utpal Das

AT(Trainee)

M.Sc. C.S

Junali Bhattacharya

AT (Trainee) 

MA(Sanskrit)

Sandeep Paul

AT (Trainee) 

B.Com

Bripti Das

AT(Trainee)

MA (Bengali)

Rima Borgohain

AT (Trainee) 

BA

Maya Devi Rai

AT (Trainee) 

BA

Lily Devi

AT (Trainee)

MCA


Name of the Office staff

Name

Designation

Qualification

Pranab Dey

Accountant

B.Com

Suvan Chatterjee

LDC

B.Com

Ratnadeep Dutta

Office Assistant

B.Com

Bibhuti Sharma

Office Attendant

Class X  passed

Ranjish Sharma

Lab Attendant

Class X passed