Staff Details

STAFF DETAILS

TEACHING STAFF
NON- TEACHING STAFF
Particular
Total
Particular
Total
PRINCIPAL
01
ACCOUNTANT
01
VICE PRINCIPAL
01
L.D.C.
01
POST GRADUATE TEACHER
07
LABORATORY ASSISTANT
01
ADMN. CO-ORDINATOR
01
OFFICE ASSISTANT
01
TRAINED GRADUATE TEACHERS
09
PEON
01
PRIMARY TEACHERS
15
GARDENER
01
COMPUTER INSTRUCTOR
01
AAYA
02
ART TEACHER
01
CAMPUS BOY
03
P. E. TEACHER
01
MUSIC TEACHER
01
KG TEACHER
05
LIBRARIAN
01
TOTAL
42
12
TOTAL STAFF: 54

Name of the Teaching Staff

Name
Designation
Qualification
P.V. Ramesan

PRINCIPAL
MA (History), BEd

Suvan Seth
Administrative Coordinator
MBA


Arundoy Roy Choudhury
VICE PRINCIPAL
MSc. (Mathematics), BEd


K.K. Shukla
PGT (Hindi)
MA (Hindi, Political science), BEd

Santanu Nandi Purkayastha
PGT (Biology)
MSc (Botany), BEd

Biju Raisinghania
PGT (Physics)
MSc (Physics), BEd

*****
****
****

*****
****
****

Dipankar Debnath
PGT (Geography)
MA (Geography), SLET, NET, BEd

****
****
****

Kandha Kochiary
TGT (Social Sc.)
BA, BEd

Raj Kr. Tiwari
TGT (Science)
MSc (Chemistry), BEd

Santosh Kumar Dubey
TGT (Sanskrit)
MA (Sanskrit), BEd

Lamoo Singh Warkade
TGT (Hindi)
MA (Hindi), BEd
Bipul Chandra Bhagawati
Librarian

BLiSc


Atul Ch Roy
TGT (English)
MA (English), BEd

Madan Mohan Singh
TGT (Mathematics)
MSc (Mathematics), BEd

Satyajit Duwarah
TGT (Science)
MSc, BEd, MPhil

Vijoy Upadhyay
TGT (Hindi)
M.A (Hindi), B.Ed

Aswini  Koiri
PRT
MA (Hindi), BEd

Mrinali Borthakur
Music Teacher
MMuse


*****
****
****

Dr.  Nibedita Das
Art Teacher
MFA, Phd, NET.

Mamoni Devi
PRT
MA (Sociology), BEd

Yogesh Kumar Agnihotri
PRT
BA, BEd, Dip. in Food Techno.

Suma Das
PRT
BA, BMuse

*****
****
****

Supriya Deb
PGT (Chemistry)
MSc (Chemistry), B. Ed

Pawan Pegu
PET
MPEd

Kamal Sutradhar
TGT (English)
MA (English), BEd

Pannalal Datta
TGT (IT)
MSc.C.S

****
****
****

Pallabita Bharali
AT (Trainee) 
MA (English)


Utpal Das

AT(Trainee)
M.Sc.C.S

Pompi Das
AT (Trainee) 
MA(History), BEd

Junali Bhattacharya
AT (Trainee) 

MA(Sanskrit)

Sandeep Paul
AT (Trainee) 

BCom

Bripti Das
AT(Trainee)

MA (Bengali)


Rima Borgohain
AT (Trainee) 

BA


Maya Devi Rai

AT (Trainee) 

BA


Samrat Paul

AT (Trainee) 

MSc (Chemistry)

Lily Devi AT (Trainee) MCA

     
     
Name of the Office Staff



Name
Designation
Qualification
Pranab Dey


Accountant

B.Com

Suvan Chatterjee

LDC
B.Com

Ratnadeep Dutta

Office Assistant
B.Com

Bibhuti Sharma

Office Attendant

Class X  passed

Ranjish Sharma

Lab Attendant


Class X passed







****